company logo

Licznik wizyt

Wizyty [+/-]

Odwiedziło nas:
: 118 258
Aktualności
PDF Drukuj Email

IV Konferencja Pszczelarska w Szynwałdzie – 10 lutego 2018 r.

W dniu 10 lutego 2018 roku w siedzibie Biblioteki Publicznej w Szynwałdzie odbyła się IV Konferencja Pszczelarska organizowana przez Koło Pszczelarzy w Szynwałdzie oraz Pogórski Związek Pszczelarzy w Tarnowie. Konferencja odbyła się między innymi dzięki wsparciu wójta Gminy Skrzyszów Pana Marcina Kiwiora.

Program konferencji obejmował:

- wręczenie odznaczeń,

- rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą pasiekę w Pogórskim Związku Pszczelarzy w Tarnowie,

- wykłady.

Bardzo interesujące wykłady :

1. „Pożytki pszczele, zapylanie i miododajność roślin”

2. „Drzewa i krzewy ozdobne sposobem na poprawę bazy pożytkowej” wygłosił dr hab. Zbigniew Kołtowski, który kieruje Pracownią Zapylania Roślin w Zakładzie Pszczelnictwa Instytutu Ogrodnictwa w Puławach.

Zobacz galerię...

 
PDF Drukuj Email

 
PDF Drukuj Email

 
XXII Walny Zjazd PZP PDF Drukuj Email
Zobacz galerę... Na XXII Walnym Zjeździe Sprawozdawczo-Wyborczym Polskiego Związku Pszczelarzy, który odbył się w Połczynie-Zdroju w dniach 8-9 marca 2017r, delegaci dokonali wyboru nowych władz. W śród osób wybranych do zarządu PZP jest członek Koła Pszczelarzy w Szynwałdzie, kolega Leszek Bodzioch.


Zarząd Polskiego Związku Pszczelarzy:

  • Prezydent: Waldemar Kudła
  • Wiceprezydent: prof. Zbigniew Kołtowski
  • Wiceprezydent: Radosław Janik
  • Skarbnik: Krzysztof Górny
  • Sekretarz: Bartłomiej Piotrowski
  • Członek zarządu: Olgierd Kustosz
  • Członek zarządu : Leszek Bodzioch.

Gratulujemy i życzymy nowym władzą Związku wielu sukcesów w pracy na rzecz Polskiego Pszczelarstwa.

 
Strona Główna PDF Drukuj Email

 


 

We współczesnym świecie, gdzie ciągły stres, zabieganie i wieczny brak czasu to podstawa egzystencji każdego z nas. Z tego tez powodu choroby cywilizacji zbieraj obfite żniwo. Pilna potrzeba zahamowania tego stanu rzeczy zmusza nas do zatrzymania się na chwile i zastanowienia: Czy dbamy kompleksowo o nasze zdrowie? Czy prowadzimy zdrowy, higieniczny styl życia? Czy korzystamy w pełni z darów natury?

Jednym z najefektywniejszych, znanym od wieków sposobem zapobiegania licznym chorobom jest miód - złoto natury. Jego spożywanie wspomaga system odpornościowy organizmu.

Zarówno miód jak i pozostałe wytwory pracowitych pszczół (pyłek kwiatowy, propolis i pierzga) nie są w pełni wykorzystywane w naszym jadłospisie.

Dlatego zachęcam Państwa do zapoznania się z walorami produktów pszczelich oraz korzystania z ich wspaniałych właściwości leczniczych i profilaktycznych w każdym dniu. Miód to nie tylko słodki, niepowtarzalny smak natury lecz jak widać przede wszystkim płynne zdrowie.

Modlitwa pszczelarza

 
« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 2 z 2


Właściciel strony nie wyraża zgody na kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie zdjęć bez jego zgody.   Stworzone dzięki stTX.